Jest kilka opcji które powodują że jakiś bramkarz znajdzie się w naszej drużynie. Tym razem, przyjrzymy się jak ułożył się kalendarz, jeżeli zawsze jeden z bramkarzy zagra mecz u siebie? Do naszego badania , sprawdzimy 8 pierwszych kolejek.  To jest wystarczający czas żeby zobaczyć, czy nasz pomysł na obsadę bramki się sprawdza.

Arsenal/Tottenham 11 mln

ars_tot

za 11 mln dostajemy dwóch bardzo dobrych bramkarzy. Cech był przecież najlepszy bramkarzem poprzedniego sezonu FPL, Lloris zakończył sezon na 5 miejscu. Arsenal zachował CS w 18 spotkaniach poprzedniego sezonu, Tottenham w 13.Wychodzi na to że co nie zrobimy, jakiej rotacji nie zastosujemy to i tak dostaniem jakieś porządne punkty.  8 pierwszych kolejkę, nie wygląda źle dla tej pary, udaje się ominąć ciężkie mecze, bo wychodzi na to że zawsze ktoś z dwójki Lloris/Cech będzie miał dużo niżej notowanego przeciwnika.

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

Bournemouth/Watford 9,5 mln 

bou_wat

Czy tą parę możemy definitywnie skreślić? Wydaje się że do GW6 nie mamy tam czego szukać. Nawet jeżeli Gomes był drugim najlepszym bramkarzem w poprzednim sezonie, przy takim kalendarzu jaki ma Watford, Gomes nie jest opcją na naszego bramkarza. Taka mała ciekawostka, Gomes wybronił w poprzednim sezonie 3 karne a Boruc 2. Tak więc, to jest jakaś, malutka, mikroskopijna a przesłanka do tego aby wstawić taką parę do naszego składu.

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

Burnley/WestBrom 9 mln 

bur_westbrom

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

Zastanawiam się nad taką parą bramkarzy w mojej drużynie. Za 9.0 mln mam bramkarza WBA, czyli jakieś 10-15 CS przez cały sezon, do tego Heaton, gość który potrafi bronić karne. W ostatnim sezonie w Premier League, wybronił dwa, do tego dojdą jakieś CS. Poprzedni sezon to 20 Cs w Championship , drugi najlepszy wynik w lidze.  Kalendarz tak się dla nich ułożył że słabo wygląda tylko GW5 a poza tym, jest do przeżycia. Porównując cenę do jakości, czyli tego co spodziewam się po tej dwójce, wychodzi mi niezwykle korzystny współczynnik.

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

Palace/Swansea 9,5 mln

palace swansea

9.5 mln za dwóch bramkarzy a tak naprawdę wychodzi na to że Fabian zagra tylko w GW2, poza tym Mandanda gra w pozostałych 7 spotkaniach. Więc jeżeli tak ma wyglądać pomoc Fabiana w tej parze, to lepiej kupić Jakupovica z Hull za 4.0 mln i zostawić sobie 1.0 mln na graczy z pola. Poza tym, kalendarz Crystal Palace aż krzyczy do nas że będzie pięknie, że CS będą wpadały co GW. Czy to tłumaczy prawie taki sam % posiadania u Mandandy i Hennesseya? Jak jeden złapie kontuzję to wejdzie drugi? Czy może kilka osób nie ogarnęło że przyszedł jeden z lepszych bramkarzy do Crystal Palace?

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

Everton/Liverpool 10 mln 

eve_liv

Mignolet potrzebny niczym pięść do nosa w takiej parze. Everton wylosował zdecydowanie lepszy zestaw w pierwszych 8 kolejkach. Szkoda że Liverpool nie rotuje się na GW1 i GW8. Wtedy, takie zestawienie, miałoby sens. A jeżeli patrzę na Everton, to zdecydowanie wolę, poszukać 0.5 mln i kupić obrońcę z tej drużyny niż inwestować a bramkarza.  Żal odpuścić sobie taki kalendarz.

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

United/City 11 mln 

united city

11 mln i gorszy kalendarz niż para ARS/TOT. Jak przypominam sobie, co robił DDG w poprzednim sezonie, to dochodzę do wniosku że on nie potrzebuje zawodnika który będzie z nim w rotacji. No chyba że Cech.  Ale , jeżeli ktoś się zdecyduje na taką parę, rotacja wydaje się ok. Praktycznie zawsze mamy gdzie uciec z bramkarzem.

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

Chelsea/Sunderland 10 mln 

chelsea_sun

 

Mannone zagra w GW2/6/7 a tak Courtois będzie miał swoje zasłużone miejsce w pierwszym składzie. Czekam kiedy Belg zacznie zdobywać tyle CS ile miał w LaLiga. Może Conte będzie tym katalizatorem? Chyba nie mógł dostać lepszego trenera? My, nasze catenacio możemy otrzymać za 10 mln, przy dobrej rotacji w pierwszych 8 meczach.

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

Southampton/WHU 10 mln 

sou_whu

Najlepsza rotacja z par które opisałem? Wydaje się że tak,  to jest opcja która pozwoli nam idealnie rotować naszymi bramkarzami do GW8. PRzy okazji, nie trafiamy na drużyny z górnej półki. Oczywiście, trafi się taki Ighalo czy Defoe ale  jest tutaj potencjał na kilka CS. 10 mln nie wydaje się wtedy taką dużą sumą jak na dwóch bramkarzy których fajnie sobie rotujemy.  Pozostaje tylko pytanie, jak pod wodza nowego trenera będzie grało Southampton?

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

Hull/Stoke 9 mln 

hull_stoke

Rotacja w tej parze polega na tym że uciekamy przed bardzo mocną drużyną przeciwną a gramy spotkania z drużynami które są od nas trochę lepsze lub są na taki samym poziomie. 9  mln można wydać lepiej niż tutaj, nawet jeżeli bramkarz kosztuje 4 mln a drugi był najlepszym bramkarzem poprzedniego sezonu, przez bardzo długi czas.

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

Leicester/ Middlesbrough 9.5 mln 

lei_mid

Do kolejki 6, wygląda to wszytko bardzo ciekawie. Z jednej strony drużyna mistrza Anglii, która potrafi grać w obronie. Ba, mało powiedziane, to jest drużyna która zdobyła mistrza słynnym 1-0.  Z drugiej beniaminek który się zbroi na potęgę przed nowym sezonem. To jest tez drużyna która straciła najmniej bramek w Championship w poprzednim sezonie, przy okazji , zaliczyła najwięcej Cs w lidze. Od razu, jakoś cieplej patrzę na taki zestaw w mojej drużynie.

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

W najbliższym czasie, postaram się opisać rotację bramkarzy w najbliższych 6-8 kolejkach pod kontem najłatwiejszego kalendarza, z odniesieniem do cen zawodników.  Chociaż już teraz, bez większego kombinowania, można ułożyć dobrą parę w bramce. Może takie rozwiązanie jest najlepsze? Zawsze jeden bramkarz gra mecz u siebie, teraz jest tylko kwestia ceny, ile chcemy, czy też możemy wydać na bramkarzy.