Jeden sezon poza Premier League i mamy powrót Tygrysów z Hull do FPL. Wraca z nimi jeden z moich ulubionych zawodników, Snodgrass. Ale to raczej nie on będzie nam potrzebny aby spiąć budżet.

Taktyka

Hull najwięcej spotkań rozegrało w ustawieniu 4-4-1-1. Zdobyli 69 bramek ( 4 wynik )  i stracili 35 ( 3 wynik), zaliczając 22 CS w całym sezonie. Aby awansować do Premier League, piłkarze Hull musieli wygrać baraż z Sheffield Wednesday. Udało się to po bramce Diame i asyście Snodgrassa.

[team1]

Bramka:

McGregor jest podstawowym bramkarzem Hull, to on ma największe szanse że wyjdzie w pierwszym składzie od pierwszej minuty. Jakupovic jest 2 wyborem a Kuciak 3.

Obrona:

Odubajo: bez bramek w poprzednim sezonie, za to 2 asysty na koncie tego obrońcy, któremu zdarza się też grać w pomocy.

Dawson: 1 bramka. 16 strzałów na bramkę. Nieźle ale Davies wydaje się ciekawszym wyborem.

Davies:  2 bramki , jedyny zawodnik Hull który znalazł się w XI sezonu na whoscored.com. Przy tym zawodniku możemy spodziewać się bramek po stałych fragmentach gry.  30 strzałów na bramkę przeciwka, to jest potencjał na bramki.

Robertson: 3 bramki , z czego dwie spoza pola karnego. Robertson oddał tylko 20 strzałów na bramkę przeciwnika więc te 3 bramki to bardzo dobry wynik.  Do tego 4 asysty, 52 sytuacje stworzone, to jest 3 wynik w drużynie dal tej statystyki. Warto sprawdzić jego cenę przed nowym sezone, nawet przy nie za ciekawym kalendarzu, przy odpowiedniej cenie, może być bardzo dobrym wzmocnieniem naszych składów.

Pomoc:

hull pomoc

Diame: zawodnik który grał za plecami Hernadeza, jeżeli w nadchodzącym sezonie FPL, będzie grał w pomocy może być ciekawą opcją. Kiedy wrzucą go do ataku, nie ma sensu inwestować w tego zawodnika. 9 bramek i 4 asysty, liczby które mogą nas na chwilę zatrzymać przy tym zawodniku.

Elmohomady: nasz dobry znajomy z poprzednich sezonów Premier League. Chyba kiedyś był jako obrońca, wtedy jak najbardziej , jedna z ciekawszych opcji.  Poza tym, wszytko bedzie zależało od ceny. PRzy cenie 5 mln ok, można się zastanawiać. Przy cenie wyższej, nie ma takiej potrzeby, będą ciekawsi zawodnicy.

Clucas: hmm, nie wygląda to źle, nawet bym powiedział że wygląda to nadspodziewanie dobrze. 8 asyst, 6 bramek, do tego, pewne miejsce w podstawowym składzie. Przy dobrej cenie, to może być nasz 5 pomocnik.

Dwóch pozostałych pomocników, cóż. FPL to nie jest gra dla defensywnych pomocników. Ewentualnie, gdyby któryś z nich wykonywał rzuty karne, można byłoby rozważyć taką ewentualność.

Snodgrass, bez miejsca w podstawowym składzie Hull, bez przyszłości w FPL.

Atak:

Hernadez, zabrakło mu 4 bramek aby zostać najlepszym strzelcem Championship. 21 bramek to i tak bardzo porządne osiągnięcie. To jest taki wynik jaki robił Deeney i Ighalo w czasach kiedy byli się o awans do Premier League. Hernadez już tam był i teraz trzeba sobie samemu odpowiedzieć, czy te 4 bramki jakie zdobył dla Hull w sezonie kiedy spadli, to była oznaka tego że Premier League to jednak za wysokie progi czy też, potrzebował czasu aby się odnaleźć na wyspach? Teraz po przetarciu w Championship , wróci zdecydowanie mocniejszy?

Kalendarz:

Los nie był łaskawy dla tej drużyny. 3 pierwsze mecze u siebie to Leicester/ Manchester United/Arsenal i dwa wyjazdy Swansea i Burnley. Przy takim zestawie spotkań, będzie im bardzo ciężko dobrze wystartować a nam pewnie nie będzie z nimi po drodze.

Jeżeli na początku, cena za Robertsona czy Clusaca będzie zadowalająca, to trzeba się będzie nad nimi poważnie zastanowić. Hernandez może być ciekawą różnicą w ataku, przecież ktoś musi strzelać bramki w tych 3 ciężkich meczach na początku sezonu, kto? jak  nie najlepszy napastniki w drużynie?