Home FANTASY PREMIER LEAGUE ADM out – … in

ADM out – … in

9
0

Kim zastąpić ADM?

W zasadzie miarka się przebrała. W trakcie DGW28 ugrałem satysfakcjonujące 92 punkty – byłoby więcej, gdyby nie jeden punkt ADM. 59 minut na boisku pomocnika Czerwonych Diabłów trudno uznać za jednorazowa wtopę, skoro kolejkę wcześniej został zdjęty już po 45 minutach. Dźwięki alarmu i oczojebne migające, czerwone światełka przegapiłem wcześniej przez 3 asysty w kolejkach 25-26 – no i zapomniałem, że ostatnią bramkę dla United Argentyńczyk wbił przeciwnikom 5 października ubiegłego roku. Mógłbym dalej pracować nad własną cierpliwością, obejrzeć dzisiaj pojedynek pucharowy z Arsenalem, dać mu szansę w weekend vs Tottenham, ale prawda jest taka, że mam go dość. Chyba nie tylko ja – wspólnym mianownikiem usuniętych z turnieju LMS ekip był właśnie ADM. Do tego suchej nitki nie pozostawiają na nim brukowce – nie uczy się języka, po włamie wciąż mieszka w hotelu, w głowie mu transfer do PSG, etc…  Nawet jeżeli to bullshit, psyche pomocnika jest raczej w strzępach.

Wybór następcy ADM, i jednocześnie wybór 4 pomocnika, w świetle 11 pozostałych kolejek będzie jedną z ważniejszych decyzji. Na szczęście, jest kilka dobrze rokujących propozycji:

1. Coutinho [7.9]

swa – UTD – ars – NEW – hul – wba – QPR – che – CP – sto

Widywałem lepszy kalendarz, ale po początkowym auć, wygląda to tak: mecz u siebie z United i Newcastle to nie jest jakieś wyzwanie dla pomocnika the Reds. Co więcej zmotywowany i walczący o Ligę Mistrzów Liverpool będzie groźniejszy niż pogrążony w kryzysie Manchester United. Wyjazdy do Walii, Kanonierów, Hull City i WBA powinny dać punkty. Światełkiem alarmowym może być słaby występ Liverpoolu w pucharze FA i tylko 0 – 0 z Blackburn. Ostatnie 6 meczy EPL to 7 kontaktów z piłka w polu karnym przeciwnika, 8 strzałów na bramkę przy 37,5% skuteczności.

2. Sterling [8.5]

Kalendarz jak wyżej. Argumenty za i przeciw identyczne. Tylko liczby dla 6 ost. spotkań inne: aż 14 kontaktów z piłka w polu karnym przeciwnika, i tylko 3 strzały, z czego 2 celne.

3. Mane [6.6]

che – BUR – eve – HUL – sto – TOT – sun – lei – AVL – mci

Tak jak siłą the Reds jest ostatnio cała drużyna, tak kluczem do punktów Świętych są pojedyncze nazwiska. Pomimo wciąż imponujących liczb, Pelle ostatnią bramkę strzelił 20 grudnia 2014. W ciągu 6 ostatnich meczy Southampton strzelił tylko 2 bramki. W tym jedną Mane. Poza tym jego cyferki  z 6 ost. kolejek EPL wyglądają tak: 11 kontaktów z piłka w polu karnym przeciwnika, 5 strzałów przy 20 % skuteczności. Zatem dobre. Za kupnem Mane’a stoi korzystny od gw30 kalendarz, niska cena (przy DGW Chelsea wypada już odkładać na Costę) i ew. rotacja z 5 pomocnikiem. Przeciw: forma i wyraźne zmęczenie Świętych.

4. Eriksen [8.5]

Zakładając, że go nie kupiliście na DGW28 jego kalendarz wygląda tak:

utd – LEI – bur – AVL – new – sou – MCI – sto – HUL – eve

Jeszcze lepiej wyglądają jego ost. liczby: 12 kontaktów z piłka w polu karnym przeciwnika, 8 strzałów na bramkę – tylko 1 celny. Za przemawia chemia z Kane’em, ofensywna gra Tottenhamu i ogólnie dobre wrażenie po każdym meczu. Przeciw – szablon, sinusoida Spurs, minimalna już, ale zawsze możliwa rotacja, cena.

5. Downing [6.6]

Pomocnik Młotów miał fantastyczny początek sezonu. Mini Fabregas, tak go na blogu wołaliśmy. Z początku był świetną różnicą, potem tanim elementem szablonu, aż nastały chude lata/kolejki i pomocnik WHU zwolnił miejsce w składzie. Jest szansa na powrót, gdyż kalendarz WHU wygląda tak:

ars – SUN – lei – STO – mci – qpr – BUR – avl – EVE – new

Tylko 4 mecze u siebie, ale część wyjazdów jest do ogarnięcia. Statsy z 6 ost. spotkań na razie go nie bronią: 6 kontaktów z piłka w polu karnym przeciwnika, 3 strzały na bramkę – 0 celnych. Za Downingiem przemawia za to cena i właśnie kalendarz. Przeciw nierówna forma Młotów, mniejsza niż u innych motywacja do gry, słaba dyspozycja Sakho.

6. Sigurdsson [6.5]

Siggy po pierwszej kolejce wydawał się must have do końca sezonu. Przynajmniej do pierwszej porażki i 2 punktów. Kalendarz Swansea wygląda tak:

LIV – avl – HUL – EVE – lei – new – STO – ars – MCI – cp

Po dwukrotnym pokonaniu United ekipa Swansea doczekała się opinii nieprzewidywalnej. Najlepiej przekłada się to na punkty Siggiego, gdzie w zasadzie nigdy nie wiadomo kiedy Islandczyk zapunktuje. Podobnie jak taki Ki, Gomis czy Shelvey. Przy takim kalendarzu i cenie Siggiego warto wziąć pod uwagę. Liczby z 6 ostatnich spotkań nie mają sensu – rozegrał tylko 2 – ale, warto zaznaczyć, że w ciągu 163 minut oddał aż 5 strzałów na bramkę.

7. Puncheon [5.6.]

Ukryty smok i kroczący tygrys Crystal Palace. Zastąpienie ADM pomocnikiem wartym tylko 5.6 może wydawać się szaleństwem, ale… kalendarz nie jest aż tak zły:

QPR – sto – MCI – sun – WBA – HUL – che – UTD – liv – SWA

Pozbawiona rasowego napastnika ofensywa Crystal Palace idzie przez Puncheona, podobnie jak stałe fragmenty gry. Kupując Puncheona niezbędne jest kombinowanie, nadwyżka kasy musiałaby pójść na napastnika, a 5 pomocnik powinien rotować w trakcie spotkań z Manchesterem City i United, Chelsea czy Liverpoolem. Każda z tych ekip będzie grała o jak najwyższe miejsca, Orły w zasadzie wyłącznie o korzystne miejsce w tabeli i płynące z tego bonusy. Bardzo przeciętne są również ofensywne statsy z 6 ost. kolejek: tylko 5 kontaktów z piłką w polu karnym przeciwnika i 2 strzały na bramkę – 1 z nich celny.

8. Walters

wba – CP – che – whu – SOU – SUN – swa – TOT – bur – LIV

Pomocnika Stoke City można rozważać wyłącznie jako 5 pomocnika do rotacji z 4. Przynajmniej w mojej opinii. Z Puncheonem rotuje dość przeciętnie, ale można szukać innych pomysłów. 9 kontaktów z piłką w polu karnym przeciwnika, tylko 2 strzały na bramkę w trakcie 6 ost kolejek. Dupy nie urywa. Za przemawia całe Stoke City – cichy bohater drugiego planu EPL.

Wnioski.

Ciężko mi podać gotowe rozwiązanie. Kierując się kalendarzem i statsami to Siggy. Nazwiskiem, motywację i formą Coutinho albo Sterling, finansami Mane, stałymi fragmentami gry Downing – w zasadzie ADM jest moim największym problemem przed GW29, i odpukać na razie jedynym –  niestety po tym tekście wciąż nie wiem, który kierunek wybrać. Jest jeszcze Oscar, Fabregas, Cazorla, Nasri- ale nie lubię dublować pomocy.

 

 

 

 

 

9 komentarzy

  1. krootki

    13 marca, 2015 at 9:23 am

    Di Maria & Eriksen out – Hazard & Siggy in…. jak to nie wypali… to chyba poleci WC, ktora sie jescze jakos zachowala….

    Reply

  2. garret

    9 marca, 2015 at 9:55 pm

    JW23, na czacie, celnie napisal: ADM renesans – czyzby zalozenia tekstu byly bledne a ADM stal sie zacną różnica? Po 45 min, na koncie ADM 1 asysta i 3 stworzone grozne sytuacje.

    Reply

    • gruwwa

      9 marca, 2015 at 10:21 pm

      to teraz nie ma wyjścia RED CARD: Di Maria sent off.

      Reply

      • JW23

        9 marca, 2015 at 11:13 pm

        żeby nie było na GW31 must have. Dzisiejsza klepka z Rooneyem, drybling w stylu szach-mat, skoncentrowane wrzutki i w końcu wyrocznia jak z Matriksa, spotęgować mogą uciśnionego Feniksa do rychłego powstania z popiołów.

        Reply

      • garret

        10 marca, 2015 at 7:15 am

        Problem rozwiazal się sam. Faktycznie.

        Reply

  3. Bombel

    9 marca, 2015 at 9:44 pm

    Ja mam problem z Walcottem. Już przestałem się łudzić że zacznie w końcu grać. Co myślicie w takim wypadku o Mahrezie? Leicester gra dość ofensywnie, a i kalendarz wygląda nieźle.

    Reply

    • garret

      9 marca, 2015 at 9:53 pm

      Znajdziesz lepszych.

      Reply

  4. MALACHI FACHI

    9 marca, 2015 at 9:00 pm

    a ja polubiłem Puncheona 🙂

    Reply

  5. superluqie

    9 marca, 2015 at 3:04 pm

    Wczoraj pogodziłem się z Siggym. 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *