Gotowi? Nie? Najwyższa pora aby zdecydować o tym kogo wstawić do składu. Kilka męskich decyzji do 21:00 w piątek i najbliższe 30 dni będzie nam przebiegało w przyśpieszonym tempie. Co oznacza że zegar który odmierza czas na do GW1, będzie miał już 33 dni na liczniku. Tylko 33 dni.

Mieszane uczucia miałem do tego Fantasy jeszcze niedawno , niby fajnie że jest ale jednak jakaś przerwa od FPL by Nam się przydała. Nam czyli Wam i tej dwójce która klepie w klawiatury kolejny sezon. Na dzień przed GW1, nie mam już żadnych wątpliwości, dobrze że sobie pogramy przez najbliższe 30 dni. Złapałem wiatr w żagle podczas przygotowań do EURO. Do tego, jest już ponad 400 drużyn w lidze, spodziewałem się zdecydowanie mniej po ostatnim małym wyniku. W dodatku, pogramy o taką zacną nagrodę!

chelsea-15-16-home-kit-2

 

ale jakby tego było mało, wygrany zostanie dopisany do naszego HoF! A tego kolego, nie kupisz za żadne dukaty, na to trzeba sobie zasłużyć.

Zdradzę małą tajemnicę, redaktor Garret od mniej więcej dwóch tygodni , przejawia symptomy wkręcenia w FantasyEURO. Czyli jest dodatkowa motywacja, zaraz zaczną mu punktować obrońcy a kapitanowie zaliczą haty. Trzeba być przygotowanym na taki obrót sprawy, po prostu trzeba mieć lepszy skład niż redaktor Garret.

Czy ten który przygotowałem jest lepszy?

euro2016_fpl

Nie wiem, okaże się bardzo szybko. Myślę że linia obrony mówi o tym że to jest mój , autorski skład. Co może powodować że już na starcie jestem spalony…

Jędrzejczyk, dla mnie super opcja za 4.5 mln, jak mój cichy kandydat na króla strzelców, Lafferty jednak nie zagra to CS wisi w powietrzu. Do tego , bramka po stałym fragmencie gry? Widzę to, powoli pompuje balonik w głowie. Schar, zawodnik który nie wiem czy się ostatnie do jutra ale dziś, z takim kalendarzem i z takimi liczbami, dla mnie must have. Dla innych pewnie nawet nie jest wart uwagi, niczym 100 dolców na chodniku przed Billem Gatsem. Każdy ma swoją drogę którą podąża. Moja droga na EURO2016, prowadzi przez tego tego obrońce Szwajcarów. Na koniec Srna, który ma liczby jak Baines w najlepszych latach, tylko nie ma pekaesów. Założę się że gdyby Baines miał takie liczby w eliminacjach, to byłby musthave dla kilku gości na bloga a jego posiadanie byłoby dwu cyfrowe z dwójką na początku. Jak nie chcecie to nie, dla mnie to są dobrze zainwestowane pieniąchy. Nawet, jeżeli to jest 6 mln. Tak, wiem, ktoś się będzie śmiał z tych zdań, takie hobby, przed GW miód po, szkoda słów.

Weiss bo nie chciałem zapychać składu graczami z Premier League. To że najlepiej ich znam , nie znaczy że są najlepsi. Poza tym, EURO to historia która mówi że nawet Grecy mogą wygrać mistrzostwo, Dania pojechała w zastępstwie Jugosławii i zagrała wszystkim na nosie. To był chyba jedyny czas , kiedy na podwórku chciałem stać w bramce jak Schmeichel a nie strzelać bramki jak Van Basten. Mamy też Czechów, na szczęście nie chciałem zapuszczać długich włosów jak Karel Poborský ( tego nie pamiętam, jednak uznajmy że tak) ale muzyka którą EURO96 się reklamowała, czasami zabrzmi pod tym czerepem. Więc skorzystam z okazji

Podobno Shearer zrobił kapitalny dokument o Anglikach na EURO96, może jeszcze uda się go złapać pod tym linkiem na yt

Tak na marginesie, 96, to był rok w którym na osiedlach zaczęto słuchać płyty Molesta – Skandal. Po 20 latach zrobił się z tego Gang Albanii.

Acha, i jeszcze nie zwariowałem i nie daję wiary, że Weiss i Hamsik spowodują że ziemia przestanie się obracać w najbliższym czasie. W tym wypadku są jeszcze liczby o których nie tak dawno pisałem. Wiess prezentuje się tam na tyle dobrze, że postanowiłem zaryzykować. Delli Alli poczeka na FPL do sierpnia. Z Anglików Kane, miał być Morata ale może nie grać. To zdecydowałem, że Kane będzie dobrym zastępstwem.

3 zawodników z Francji, sami ofensywni, Giroud złapał formę pod koniec sezonu, grał dobrze z sparingach, wiec dostaje opaskę. Miał ją mieć Payet ale panowie mają wieści że może nie grać w pierwszym, to też przyznaję, uległem nie będę go wystawiał na C. Jednak w składzie zostaje, nawet jeżeli się okaże jutro że nie wyjdzie w pierwszym. Tak jakby wchodząc z ławki nie mógł zdobyć bramki. Dajcie mu 15-20 minut na pod męczonych Rumunów czy Albańczyków a zrobi z nimi o to co robił ostatnio na treningach.

Jak już jesteśmy przy ławce, moja prezentuje się ubogo. Postanowiłem że nie będę wrzucał tam za dużo grosza, bo niby w kogo w obrońców? Gdyby ktoś nie wiedział, lubię sobie pograć w Fantasy i w tym sezonie po raz drugi z rzędu gram w FatnasyMLS. Bez wkrętki żeby sprawdzać średnią pozycję na boisku czy zarywania nocy aby luknąć mecz. To byłaby przesada i bilet do psychiatry. Tak sobie pykam na luzie i sprawdzam co się lepiej opłaci, nauczony doświadczeniem z FPL, przy DGW nie sprzedałem najlepszych zawodników i na tym zyskałem ale tez zupełnie inaczej niż w FPL. Na ławce mam chyba samych graczy na czerwono, rotuje się tylko bramkarz. I to była najlepsza decyzja, bo max kasy poszło do pierwszego składu, mogłem kupić tych droższych , czyli w MLS zdecydowanie najlepszych zawodników. Nie odczuwam braku ławki i myślę że tutaj będzie podobnie. Wystarczy mi dwóch najtańszych zawodników w obronie, którzy mogą mieć szansę na grę, jeżeli nie, to liczę że kasa zaoszczędzona na nich spłaci się w punktach KdB lub Lewewgo.

Właśnie, Lewy być musi w składzie. Najlepszy moment w Fantasy UCL? Lewy na C vs Real. Poza tym, nie pamiętam za wielu chwil z UCL ale ten jeden dzień będę pamiętał mam nadzieję do końca swojej drogi. Najprawdopodobniej będą to Tworki , gdzie postanowią mnie wyleczyć prądem. Jednak na dziś,

Lewy vs Ibra/CR7/Bale!

Jutro zakładam flagę w tylne okno samochodu w drodze do pracy, od jutra jestem Januszem. Raz na dwa lata można.

Na koniec, chciałem podziękować Bazzantowi , który opisał grupę Polaków. Dostał ją,  bo zaraz będzie naszym wysłannikiem w kraju Louisa de Funès . Może się tak zdarzyć, że napiszę zdanie lub dwa o tym, jak EURO2016 wygląda od środka.

Na blogu miał tez miejsce debiut, kolega Gabon napisał dla Nas co tam ciekawego dzieje się w grupie D i E. Jest duża szansa, że będzie z nami pisał o FPL w nowym sezonie.

Garretowi życzę udanego relaxu przez najbliższe 30 dni 😀

Można powoli zapinać pasy.

Właśnie siedzę i knuję o #FPL. szukam drugiego, lepszego Odemwingie #dziwneprzeczucie4ever