NIEMCY

Niemcy

[mks_icon icon=”fa-chevron-up” color=”#81d742″ type=”fa”] Kroos – zawodnik którego możemy mieć w dobrej cenie, przed startem turnieju był wyceniany na 7.5 mln.  5 sytuacji stworzonych, 6 wrzutek w pole karne( rzuty rożne), 3 strzały, jeden słupek.  Cena zbliżona do tej jaką ma Matiudi a szans na punkty zdecydowanie więcej.

[mks_icon icon=”fa-chevron-right” color=”#4f4f4f” type=”fa”]  Ozil – zrobił co do niego należało, zaliczył asystę. 3 sytuacje stworzone. Jeżeli napiszę że to trochę mało przy jego cenie , to nie będę się daleko mijał z prawdą.

[mks_icon icon=”fa-chevron-down” color=”#dd3333″ type=”fa”]  Muller – tylko jeden strzał, jego pozycja na boisku, to nie wygląda dobrze po pierwszym spotkaniu. Mówimy tutaj o napastniku Mistrzów  Świata vs obrona Ukrainy.

[mks_icon icon=”fa-search” color=”#81d742″ type=”fa”] Drexler, 3 strzały, najwięcej w drużynie Niemiec.  Kogo nie stać na Kroosa, ten może zakupić tego zawodnika

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

UKRAINA

ukraina

[mks_icon icon=”fa-search” color=”#81d742″ type=”fa”]  Konoplyanka – 14 wrzutek w pole karne , 5 celnych. Na obrazku wygląda to tak i może przynieść efekt z Irlandią Północną w najbliższym spotkaniu.

konoplyanka

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

IRLANDIA PÓŁNOCNA

Irandia polnocna

Nikt

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

POLSKA

Polska

Plan gry przeciwko drużynie która nie miała zamiaru atakować, zakładał aby skrzydłowi wrzucali piłkę na pole karne. Dlatego też , mamy takie plamy na bokach po lewej stronie Jędrzejczyk/Kapustka  a na prawej Piszczek/Błaszczykowski. Ta czwórka, plus Milik i Lewandowski, to oni najczęściej dotykają piłki na połowie przeciwnika.

heat map

W taki sposób, zasypujemy pole karne wrzutkami, w sumie jest ich 27 ale tylko 3 są celne. Z tego, 2 wrzutki są po rzutach rożnych.

Polska wrzutki

Można było stracić nadzieję że taka taktyka przyniesie efekty. Jędrzejczyk miał 6 wrzutek i wydawało się że w pierwszych  minutach, piłka co chwilę lądowała pod jego nogą aby wrzucił piłkę w pole karne. Tak, jakby koledzy na chwilę zapomnieli że to jest Jędrzejczyk a nie Dani Alves albo Baines.

Przy tak, nakreślonym planie, Lewandowski nie mógł być zagrożeniem dla przeciwników.  Ciężko wygrać pojedynek główkowy z obrońcami którzy przez całe życie walczą o wysokie piłki. To się nie mogło dobrze skończyć dla takich gości jak ja, którzy wystawili Lewego na C.  Jedyne co mógł zrobić to zejście na bok, aby wyciągnąć za sobą obrońców.

Lewandowski

Przyszła 51 minuta i Milik zrobił to co nie udawało się kilak razy wcześniej.

Milik gol goalfather

[mks_icon icon=”fa-chevron-up” color=”#81d742″ type=”fa”] Milik, 5 strzałów, 3 celne, bramka, 9 razy dotykał piłkę w polu karnym.  Za 7.5 mln, mamy bardzo duży potencjał na punkty.

[mks_icon icon=”fa-chevron-right” color=”#4f4f4f” type=”fa”]  Błaszczykowski, mnie nie zachwycił ale liczby mówią że oddał 3 strzały na bramkę przeciwnika , stworzył 2 sytuacje bramkowe, zaliczył asystę.

[mks_icon icon=”fa-chevron-right” color=”#4f4f4f” type=”fa”]  Kapustka, tylko żeby main stream nie zniszczył chłopaka

[mks_icon icon=”fa-search” color=”#81d742″ type=”fa”] Jędrzejczyk/Piszczek , za pracę na skrzydłach, może coś w końcu przeleci ponad głowami obrońców i wpadnie na głowę Lewego?

[mks_icon icon=”fa-chevron-down” color=”#dd3333″ type=”fa”]  Lewandowski, napastnik bez strzału na bramkę przeciwnika nie jest tym czego chcemy w Fantasy. Szczególnie jeżeli wystawi takiego zawodnika na C. Z bólem serca, minus. Czas na egzamin poprawkowy.

TABELA

grupa c tabela

NAJBLIŻSZE MECZE

spotkania grupa c

Konoplyanka to Twój zawodnika na Irlandię  Północną.  Polacy szykują się do zrobienia niespodzianki w meczu z Niemcami, więc Milik lub Błaszczykowski. Kto nie miał Lewego, teraz już pewnie nie kupi, bo taktyka w najbliższym meczu może być podobna, wyciągać środkowych obrońców, robić miejsce dla Milika. Pytanie czy przy powracającym do zdrowia Grosickim, Kapustka utrzyma miejsce w pierwszym składzie?