WALIA

WALIA

 

[mks_icon icon=”fa-chevron-right” color=”#4f4f4f” type=”fa”] –Bale, potwierdziło się że Walia to tylko Bale.  5 strzałów na  bramkę przeciwnika, z 11 całego zespołu. Te 5 strzałów było oczywiście celnych…Kto zainwestował pieniądze, może być zadowolony. Wszystko wygląda tak jak miało wyglądać.

[mks_icon icon=”fa-chevron-right” color=”#4f4f4f” type=”fa”] – Ramsey, 3 strzały i jedna asysta. To chyba miłe zaskoczenie?

[mks_icon icon=”fa-search” color=”#81d742″ type=”fa”] – Gunter, obrońca który stwarza 3 sytuacje strzeleckie, musi trafić do naszych notesów.

 

SŁOWACJA

Słowacja

[mks_icon icon=”fa-chevron-right” color=”#4f4f4f” type=”fa”] – Mak, zasłużył aby wymieć jego nazwisko po pierwszym meczu grupowym. 3 strzały, 3 sytuacje stworzone , jedna asysta. 6 razy dotyka piłki w polu karnym, dziwna to statystyka ale warto ją przytoczyć.

[mks_icon icon=”fa-chevron-right” color=”#4f4f4f” type=”fa”] – Weiss, ponownie zrobił swoje w liczbach, to znaczy że stworzył 4 sytuacje, ale nie zaliczył z nich asyst.  Spodziewałem się trochę więcej po nim, jednak , dalej widzę potencjał.

[mks_icon icon=”fa-chevron-right” color=”#4f4f4f” type=”fa”] –Hamsik , mapka wskazuje że grał „daleko” od bramki. 3 strzały, 2 z nich spoza pola karnego, oba zablokowane.  Dla mnie na minus.

[mks_icon icon=”fa-search” color=”#81d742″ type=”fa”] – Kozacik, bramkarz za 4,5 mln który 6 razy zalicza sejwa, dlatego na koniec spotkania ma przypisane 3 pkt. Jeżeli zachowa taką średnią to fazę grupową zakończy z 9 pkt. Ktoś szuka bramkarza do pierwszego składu? Ten jest ok.

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

ANGLIA

anglia

[mks_icon icon=”fa-chevron-up” color=”#81d742″ type=”fa”] – Dier, defensywny pomocnik a może obrońca? Najważniejsze że strzela bramki, długo się przymierzałem do tego aby wstawić go do składu, jednak nie wyszło. Mam takie wewnętrzne przeczucie że na tej jednej bramce się nie zatrzyma.

dier gol goalfather

[mks_icon icon=”fa-chevron-right” color=”#4f4f4f” type=”fa”] – Kane , wyszło na to że zamiast spodziewanych bramek od tego gościa, zdecydowanie bliżej było do tego abym zaliczył asystę po rzucie różnym.

[mks_icon icon=”fa-chevron-down” color=”#dd3333″ type=”fa”] – Sterling, jedyny gracz ofensywny który nie oddał strzału na bramkę przeciwnika. Forma z Premier League podtrzymana.

[mks_icon icon=”fa-chevron-down” color=”#dd3333″ type=”fa”] – Roy Hodgson – gdzie był Vardy?

[mks_separator style=”dashed” height=”2″]

ROSJA

Rosja

[mks_icon icon=”fa-chevron-up” color=”#81d742″ type=”fa”] – Berezutski ; Rosjanie oddali 6 strzałów na bramkę Harta, z czego Berezutski oddał 2.

[mks_icon icon=”fa-chevron-down” color=”#dd3333″ type=”fa”] – Dzuba, brak strzału na bramkę Harta. Widząc średnią pozycję na boisku, taki wynik nie może jakoś specjalnie dziwić ale jednak. 0 strzałów na bramkę przeciwnika jest wynik bardzo słabym.

[mks_icon icon=”fa-search” color=”#81d742″ type=”fa”] – Shatov, 2 sytuacje stworzone, 5 wrzutek w pole karne. Można wpisać do notesu.

[mks_separator style=”dotted” height=”2″]

TABELA

tabela b

NAJBLIŻSZE MECZE

grupa b mecze

 

Anglicy i Rosjanie wykonali plan minimum. Nie ważne jak wyglądał mecz pomiędzy tymi drużynami, mają po 1 pkt i przed sobą dwa mecze w których wystąpią w roli faworytów. W związku z tym, Kane/Vardy czy Alli mogą nam przynieść kilka punktów. Oby tylko Hodgson nie wymyślił jakieś ciekawej taktyki ala LvG! Potrzebny jest Vardy od pierwszej minuty i wtedy piłka szybciej wpadnie do bramki przeciwnika.

Rosjanie wykonali swój plan, tylko 6 strzałów, tylko 3 zawodników przebywało dłużej na połowie przeciwnika niż na swojej. W dwóch najbliższych meczach, ta taktyka będzie wyglądało zdecydowanie inaczej,  szukając różnicy w składzie, można się pokusić o któregoś z zawodników Sbornej.

Bale chyba zawsze jest dobrym wyborem, można go trzymać do końca.

Obawiam się , że tajny plan na podbicie świata z zawodnikami Słowacji, nie wypali. Weiss czy Hamsik nie dadzą nam spodziewanych punktów.