2317806_w1

Już jutro kończy się najprzyjemniejsza część każdego fantasy menedżera. Czysta karta pełna nieskończonych możliwości i genialnych planów pokryje się goryczą porażki i okruszkami nadziei. Zanim rozegramy mecz o wszystko warto pamiętać, że do pierwszego gwizdka EURO 2016 statystycznie każdy z nas ma szansę na zwycięstwo. Zresztą sam nie widzę nic złego w podejściu: chcę wygrać. Czego życzę sobie i każdemu z Was.

Pozostając w duchu optymizmu proponuję uszeregować kilkanaście ostatnich myśli i za pięć dwunasta zebrać je w jednym miejscu:

1. Oficjalna liga Bloga liczy już ponad 300 osób. Mile połechtani tak imponującą frekwencją podskoczyliśmy do Londynu i wróciliśmy z nagrodą dla zwycięzcy jaką będzie oficjalna koszulka klubu ze Stamford Bridge. Przypominamy kod do ligi Bloga:

2. Przy okazji EURO 2016 przybyło nam trochę lajków i innych form cyfrowego poparcia. Wszystkim nowym duszom przypominamy dwie najważniejsze zasady Bloga i czata: nie tolerujemy chamstwa, wulgaryzmów oraz streamów do transmisji.

3. Statystyki. Te najważniejsze i szczegółowe zebrał Gruwwa: euro statsy ; podstawowe z eliminacji UEFA wrzuciła tutaj: uefa statsy

4. Opis i ogólna dyskusja na Blogu o uefa fantasy ma miejsce tutaj  ; polecam również lekturę strony whoscored, która udostępniła za friko obszerny powiedzmy skarb kibica. Do ściągnięcia w tym miejscu.

5. Payet czy Martial? Skład Francji ogłoszony zostanie przed deadlajnem stąd będzie około 60 minut aby dokonać poprawek w składzie. O ile serwery UEFA udźwigną ostatnie transfery. Wg francuskiej prasy zagra Payet.

6. Taktyka: Układając wyjściową XI pamiętamy o kolejności spotkań. Szczególnie w przypadku opaski. Pierwsza gra Francja i jej napastnicy. W trakcie tych 51 spotkań nie opłaca się brać hitów. Mamy dwie dzikie karty (druga zagrana być musi po fazie grupowej), a później rosnącą ilość darmowych transferów. W przypadku wątpliwości przy wyborze obrońcy polecamy tych z ofensywnymi cyferkami.

7. Zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz… Pamiętajmy o związanym z fantasy stresie; ponadto amerykańscy naukowcy pospiesznie wyliczyli, iż zaliczenie w towarzystwie piwa oraz orzeszków 51 spotkań EURO 2016 dorzuci nam do wagi średnio 2,5 kilograma.

8. Tanie opcje w obronie: za 4.5 prawdopodobnie pewne miejsca w składach mają Hysaj, Denayer, Kadlec, Cathcart. Za 4.0 – 4.5 zagrać mogą Guerierro, Vrsalijko, Lindelof, Strinic, Cionek. Jeszcze w temacie Denayera, prasa belgijska uważa, że zagra Ciman. Z pomocników za 4.5 powinien zagrać Czech Kolar oraz Rosjanin Mamaev.

9. Piąty pomocnik powinien być petardą na miarę lorda Boyda.

10. To nie FPL. Gramy dla relaksu stąd nie będzie wieści z szatni. Myślę za to, iż nie przepuścimy dobrej okazji aby napisać Co poszło nie tak.

Zacząłem nadzieją na końcowy sukces a zamknę tekst lekkim acz optymistycznym kawałkiem, którym to kanał z bajkami Disneya ryje mi czachę od początku roku.

 

Pierwszy sezon poza TOP10k. Czas na rewanż!