I tyle z relaksu. Tekst aktualizowany.

A miało być tak pięknie. FPL za pasem, najnowszy dodatek do Wiedźmina zainstalowany, kilka zaległych seriali na tapecie … innymi słowy: relaks. Rzecz jasna wszystko przez Gruwwę i jego wizje pogrania w EURO dla przyjemności. Winna również jest OPTA i jej cyferki. Tak, brakowało mi seksownych wykresów lub rozkminy nad ilością strzałów gościa o którym jeszcze wczoraj nie słyszałem. W typowaniach zakładu pracy sieję popłoch rzucając od niechcenia na fakap mitingach Rakiticem, Janko lub Siggurdsonem. Chwilę później cała ta ferajna na wpół do fakapa brejnstormuje timy ustalając nekstepy. Relaks … chuj bombki strzelił, choinki nie będzie.

Skoro mamy euro fantasy, to są i statystyki. Liczby tworzą nazwiska a te zebrane w jedenastkę drużynę. Naturalnie następnym krokiem muszą być wieści z szatni; jestem słaby, nie wytrzymałem:

1. Anglia. Na dzień przed pojedynkiem z Rosją Hodgson rzuca spoilery z kategorii Red Wedding i Deszcze Castamere. Lwy Albiony zagrają ustawieniem 4:3:3 i prawdopodobnie takim składem:

ecsImgHodgsonMain-7512198592993089819

Ktoś pytał o Smallinga – powinien zagrać.

2. Francja. Brak nowych urazów i kontuzji. Od rana bagietkom i kawie towarzyszą dywagacje: Martial vs Payet oraz kto wystąpi obok Koscielnego. W prasie pojawił się nawet taki skład: Lloris, Evra, Varane, Koscielny, Sagna, Pogba, Kante, Matuidi, Martial, Payet, Griezmann i generalnie u menedżerów wzbudził lekką panikę. Później pojawił się rzekomo oficjalny przeciek: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Pogba, Kanté, Matuidi – Griezmann, Giroud, Payet. W tym przypadku spekulacje nie mają sensu – przed deadlajnem poznamy składy meczu otwarcia. Dodam, że bramka Pogby załatwi niemal każdego tutaj.

3. Walia. Powraca kultowiec Ledley, który na środku pomocy mógłby zagrać obok Ramseya. Pierwsze mecz raczej opuści.

4. Hiszpania: Morata gotowy do gry. Pomiędzy słupkami powinien stanąć DDG a poniższa infografika pobudza serduszka menedżerów FPL do szybszej pracy.

infographic-cechvdegea-3258-910x569

Mamy też raport z ostatniego treningu: w wyjściowym składzie wyszedł Aduritz, Morata był rezerwowym. I ma to sens, Morata dopiero co był kontuzjowany – nic nie wskazuje aby stracił pierwszy skład.

UPDATE: Grubo w temacie DDG. Kolejne źródła donoszą o wywaleniu go z kadry za oskarżenie o gwałt. Więcej tutaj. Będziemy informować; Kadra murem za DDG – wygnanie z EURO wstrzymane.

5. Polska: Do lekkich treningów powrócił Grosicki i wiele wskazuje na to, że w niedzielę zagra. Z drugiej strony Nawałka może oszczędzić go na mecze z Ukrainą i Niemcami. Mówiąc językiem FPL: decyzje przed meczem.

6. Rumunia: brak nowych urazów. Mecz raczej opuści obrońca Steliano Filip. Cyferką dnia jest liczba 7. Tyle czystych kont w ośmiu ostatnich meczach zachowała rumuńska obrona. Dynamicznie rośnie posiadanie Stanciu; wczoraj 0% – dzisiaj już 1%. Wtajemniczeni widzieli blask cyferek z eliminacji.

7. Chorwacja: prasa spekuluje, że pierwsze spotkanie opuści ktoś z trójki Strinić, Badelj, Brozović. Dla maniaków zdjęcia z wczorajszego treningu.

8. Fiaskiem zakończyła się próba angielskich i francuskich kibiców zrekonstruowania na ulicach Marsylii bitwy pod Azincourt. W przeciwieństwie do starcia z 1415 roku tutaj policja aresztowała wyłącznie dwóch Anglików.

_89935092_football2ap

9. Alessandro Florenzi opuścił wczoraj bazę i powrócił do Rzymu. Pomocnik reprezentacji Włoch lada moment zostanie ojcem a do szatni wróci najwcześniej późną nocą.

10. Irlandia odwołała dzisiejszy trening i wszystkie konferencje prasowe przed pojedynkiem ze Szwecją. Martin O’Neill i tyle.

11. Lafferty gotowy na mecz z Polską.

12. Drobny uraz leczy Janko. Cytując media: Marc Janko has muscle tension in his neck – should not be a problem for next Tuesday against Hungary. Inny uraz leczy Arni – występ we wtorek nie jest zagrożony.

c.d.n.

Pierwszy sezon poza TOP10k. Czas na rewanż!