EURO 2016: Grupa B

0
0

stream_img

W ramach EURO 2016 nagrodą za dobre sprawowanie na Blogu było wysłane mi polecenie opisania grupy B. Tak, tej z Anglikami.  Rozpocznę od nich, gdzie przyczynkiem do tekstu będzie wczorajszy mecz towarzyski Anglia : Turcja.

PRAWDOPODOBNA JEDENASTKA:

England: Hart; Walker/Clyne, Smalling, Cahill, Rose; Dier, Alli, Wilshere, Sterling, Rooney, Kane

Anglia vs Turcja: Hart, Walker, Stones, Cahill, Rose, Dier, Wilshere, Vardy, Alli, Sterling, Kane

Wróżymy wciąż z fusów stąd miejsca w XI Wilshere’a, Sterlinga lub Vardy’ego pewne nie są. Po wygranym przez Albion 2 : 1 meczu towarzyskim z Turcją pewne miejsce w składzie będzie miał nieobecny wczoraj Rooney. Wg komentatorów to właśnie jego brakowało najbardziej: lidera, doświadczenia, wyrachowania i pewności.  Może faktycznie trochę spanikowali po przestrzelonym przez Kane’a karnym ale co do jednego byli zgodni: reprezentacja potrzebuje Rooneya.

W obronie pewne miejsce ma duet Smalling – Cahill. Szczególnie, że współpraca Cahilla ze Stonesem układała się wczoraj dość słabo. O skład powalczą również Wilshere i Sterling. Pierwszy rozegrał w sezonie tylko trzy spotkania, wczoraj został zdjęty w 65 minucie, tyle że pomocnik Kanonierów cieszy się wciąż dużym zaufaniem Hodgsona. W trakcie 65 minut Wilshere zaliczył 3 kluczowe podania, jeden przechwyt i rozbił 1 groźny turecki kontratak. Pytanie co ze Sterlingiem? Wczoraj oddał tylko 1 strzał przy 6 udanych dryblingach. Zagrał 73 minuty i prawdopodobnie dopiero piątkowe spotkanie z Australią pokaże dokładniej jego rolę w składzie. Pierwszą połowę Anglicy zagrali ustawieniem 4:3:3 – przeciętnie i bezproduktywnie. Na drugą wyszli w diamencie 4:4:2 gdzie do środka z lewej strony powrócił Vardy. Tym samym wywalczył karnego a potem strzelił zwycięską bramkę. Brzydką i przypadkową ale zawsze. Po meczu prasa dość równo objechała Anglików. Oberwało się środkowym obrońcom, Sterlingowi i napastnikom. Vardy’emu zarzucono, że poziom reprezentacji to wciąż za wysokie progi (pomimo bramki), Kane oprócz karnego zmarnował każdy rzut wolny. Pozostają do sprawdzenia od pierwszej minuty Townsend, Barkley, Drinkwater i Rooney.

EURO OPCJE:

Pewne miejsce w drużynie Hodgsona mają Hart, Dier, Rose, Rooney, Smalling, Alli i Kane. Z punktu widzenia fantasy ciekawe strzały to: Dier 5.0 obrońca grający jako DMC, Alli 6.5, Rose 5.5 oraz Kane 8.5. Wczoraj błyszczał duet Alli – Kane, brakowało tylko Eriksena. I właśnie na tą dwójkę bym stawiał. Dobre oceny zebrali też boczni obrońcy Tottenhamu. Budżetowo kusi wart tylko 7.5 Vardy, ale poczekam na pozostałe mecze towarzyskie. Do składu kupiłem wstępnie Diera: 5.0 to mało za sklasyfikowanego jako obrońcę grającego pomocnika. Minusem będą kartki, bo Dier nie raz udowodnił, że w sytuacjach kryzysowych głupio fauluje.

MECZE TOWARZYSKIE:

27 maja Australia, 2 czerwca Portugalia

WALIA

Hennessey; Gunter, Chester/Collins, Williams, Davies, Taylor, Ledley, Allen; Ramsey, Bale, Robson-Kanu

W obronie pewne miejsce mają: Williams 5.5, Davis 5.0 i Gunter 5.0. Pomimo dwóch CS z Belgią raczej unikałbym walijskich obrońców. Gwiazdy reprezentacji to Ramsey 7.5 (5 goli i 2 asysty w eliminacjach) i Bale 10.5 (7 goli), tyle że za tą kasę znajdziemy zawodników z mocniejszych i pewniejszych reprezentacji. Szczególnie, że Walia w grupie z Anglikami i Rosjanami do faworytów nie należy.

EURO OPCJE:

Pierwszy mecz Walia rozegra ze Słowacją. Jest to w zasadzie jedyny moment kiedy możemy zagrać różnicą typu Bale czy Ramsey. W plan, po pierwszej kolejce, wpisać można nawet transfer: Bale -> napastnik z górnej półki.

5 czerwca Szwecja

ROSJA:

Akinfeev; Smolnikov, V.Berezutski, Ignashevich, Kombarov; Denisov, Dzagoev, Kokorin, Shirokov, Shatov; Dzyuba

Pewne miejsce w składzie mają środkowi obrońcy: Berezutski i Ignashevich (gol w eliminacjach). Po kontuzji Zhirkova również Kombarov (gol w eliminacjach). W eliminacjach z 8 bramkami i 2 asystami błyszczał Artem Dzyuba. Potem długo, długo nic i dopiero mamy 3 bramki Kokorina.

EURO OPCJE:

5.0 warci są obrońcy: Berezutski i Smolnikov. Bezpieczniejszy jest ten pierwszy. Grający za Dzyuba (8.0) Shirokov kosztuje tylko 6.5 – niestety statsy z eliminacji ma bardzo słabe. Kusi mnie ten Dzyuba; tylko 0.5 więcej niż Janko, Vardy lub Milik. Milion więcej niż Arni.

1 czerwca Czechy, 5 czerwca Serbia.

SŁOWACJA

Kozáčik, Pekarík, Skrtel, Durica, Pekarík; Pecovsky, Kucka; Mak, Hamsík, Weiss, Duriš/Nemec

Liderem i najlepszym strzelcem słowackich eliminacji jest oczywiście Hamsik (7 bramek). Z przodu powinien zagrać strzelec 3 goli Nemec. Pewne miejsce ma dwójka obrońców Skrtel i Durica, a na prawej obronie Pekarik.

EURO OPCJE:

Kozáčik kosztuje tylko 4.5. Grający bramkarz za taką kasę to okazja. Powinien grać również Durica 4.5. Hamsik za 7.5 to ciekawy pomysł, podobnie jak Mak 6.0 i Nemec 6.5. Słowacy kuszą przede wszystkim pierwszym spotkaniem z Walią, potem można odpalać dziką kartę albo wziąć transfer.