111

Anglicy, Polacy, Chorwaci … niby było czym się jarać ale dzisiaj na lekkim kacu pamiętam góra pozoranctwo reprezentacji Szwecji czy Turcji. Koledzy Ibrahimovica w trakcie dwóch spotkań nie oddali ani jednego celnego strzału; jeden Pique częściej strzelał celniej niż Ronaldo, Lewandowski, Kane czy Ibrahimovic. Dlatego punkty wyglądają jak wyglądają a w drugiej kolejce najłatwiej było trafić w obrońcę bo gole linii pomocy to dalej cholerna ruletka. Do szablonu z hiszpańską, niemiecką, polską i włoską obroną dołączyli Perisic, Rakitic, Payet, Weiss oraz budżetowi Morata i Nolito. Punkty daje również nisza jak Bale i polska obrona. Przyszło nam żyć w dziwnych czasach.

rakitic

Wizualizacja celnych strzałów reprezentacji Turcji:

turcja

Mapa podań niemieckiej reprezentacji w drugiej połowie, popatrzcie na nasze pole karne:

niemcy

Inne zaskakujące cyferki drugiej kolejki to: 7 przechwytów Pazdana – żaden obrońca nie miał ich więcej w czasie pojedynczego spotkania – Rooney, drugi w rankingu stworzonych szans, zaraz za Payetem, 1 asysta Rosickiego czyli więcej niż 3 lata w kadrze Kanonierów, 31 czyste konto Neuera w kadrze (na 67 występów), siódme z rzędu euro CS Hiszpanii.

Piłem z Żabą i po byłych oraz dzieciach zeszło na EURO 2016. Na nasypie mokro, przepędzam puszką namolną włochatą ćmę a Żaba zakłopotany tłumaczy swoje top1000 w fantasy. Obrona oparta na zdublowanych graczach Hiszpanii i Włoch. Akcent patriotyczny: Jędrzejczyk. W pomocy unikał zawodników ze spotkań o 15:00 a atak budżetowy to Nani, Morata i Milik. Broniąc się przypominam, że w Fife 2000 i tak kopałem mu tyłek, i że to ja śpiewałem ostatnio Whisky Moja Żono z Johnem Hare, autorem Sensible Soccer. Następna puszka i znowu o dupach.