Pozmieniało się w moim życiu w ostatnim czasie, więc zmieniam nazwę drużyn. Stara nazwa FC GRU WWA będzie symbolem bardzo ważnej części mojego życia. Tego życia które już nie wróci. Ale coś się kończy i coś się zaczyna. Zaczyna się bardzo wcześnie bo o 5ranowdnipowszednie

To już nie jest 5ranowdnipowszednie kiedy ze śpiewem na ustach wracałem do domu. Otworzenie drzwi było jedną z ostatnich przeszkód którą trzeba było pokonać. Później już tylko trafić na łóżko a rano próbować odtworzyć to, w jaki sposób obudziłem się w ubraniu. Na szczęście w swoim łóżku. Tak na pewno było w 2009/10. Kiedy zaczynałem przygodę z FPL i przez kilka następnych długich sezonów. Bardzo możliwe że to właśnie na martwicymózgu postanowiłem pisać o FPL. Chyba na początku miało to być podróbką FFS, tyle jest podróbek zachodnich stron że jeszcze jedna nie zrobiłaby żadnej różnicy. Jak widać blog nie został podróbką FFS, trochę to u nas w kraju działa na innych zasadach jednak.

Dziś, wczoraj i kilka set razy wcześniej 5ranowdnipowszednie wygląda inaczej. Jest zaspana, nie mogąca uwierzyć że to już minął czas na sen. Szukająca zapachu kawy, sprawdzająca czy droga do pracy nie świeci się na czerwono. To jest moment w którym wydaje się,  że to kolejny dzień świstaka w twoim życiu. Wiesz że znowu spotkasz tych samych ludzi na drodze, mam kilku takich których widzę prawie zawsze. To jest chyba ten sam matrix. I można marudzić na tą godzinę , że niby więcej snu się człowiekowi należy to kiedy wracam do domu i widzę jaki synek jest szczęśliwy na tej wsi, nie mam prawa narzekać. Co najwyżej sprawdzić po 23 czy na pewno mam nastawiony budzik na 5 rano.

Tyle mojego wyjaśnienia zmiany nazwy, teraz czas abym przedstawił skład z jakim zacznę sezon.  Tyle mi wyszło z tego całego klikania przez cały presezon.

Zdradzę tajemnicę, bramkarz o którym mówiłem w podcaście to Jakupovic. Po dłuższym namyśle uznałem że nie mam co wkładać za dużo kasy w bramkarzy. Teraz mam tam 8.5 mln i to wydaje mi się ok. Pierwszym bramkarzem jest Ben Foster. Przekonało mnie do tego, kalendarz WBA, Tony Pulis i fakt że to jest jeden z tych bramkarzy który nie ma konkurencji w składzie. Długo miałem Valdesa ale po zakupie Guzana, zrezygnowałem z tego pomysłu.

Bardzo długo kombinowałem z tym aby ułożyć obronę z jednego premium obrońcy i 4 tańszych ale po 4.5. Rzeczywistość okazała się inna. W związku z tym że mój atak wygląda tak jak wygląda, musiałem ciąć koszta. Plus, transfer Stonesa, trochę mi ułatwił zadanie. Bo tak, mam Stonesa w obronie. Za 5.0 przy 16 CS City w poprzednim sezonie, to jest opcja na kilka kolejek do przodu. Możliwe że nawet na cały sezon. Dla mnie, bardzo poważnym kontrkandydatem za 5.0 do obrony był czy tez jest Dawson z WBA. Gość strzeli pewnie kilka bramek z główki w tym sezonie + CS. Jednak kiedy Ben zameldował się w bramce, nie chciałem dublować obrony WBA. Valencia za 5.5. Tutaj chyba wybór wydaje się jasny. Za 4.5 Friend, przekonała mnie ta dobra gra obronna Boro. Może wpadnie mu jakaś asysta? Zobaczymy.

W pomocy nie za dużo zmieniłem od ostatniego razu. Hazard i Firmino, ta dwójka jest prawie od początku. Nie mam Eriksena więc możecie go kupować śmiało. Wstawiam do składu Redmonda. Dam chłopakowi szansę, za to 6.0 , kiedy będzie grał bardzo blisko bramki przeciwnika. Jestem w stanie zaryzykować i nie szukać więcej kasy na Lamele czy Delufelu. Jako 4 pomocnik Matt Phillips. Nikt nie daje mu szansy na to że zagra dobre zawody. Pewnie szablonowo za 5.5 trzeba wybrać kogoś z Boro lub Palace. A mi bardziej leży ten gość z WBA.

Nie mam Ibry, za to jest Kane. Jeżeli Everton jest przygotowany na 70% to taki Kane może kilak punktów nabić, później z Crystal Palace również. Król strzelców poprzedniego sezonu. Od samego początku u mnie w składzie. Kun na C. Nie kombinuje, nie szukam nie wiadomo czego. Jeden z łatwiejszych wyborów przed GW1. Trzeci w ataku to Vardy. Uznałem że trzeci napastnik za 6.5 to nie jest moja droga na GW1. Każdy miał tyle samo minusów co plusów. Więc odpuściłem wybór pomiędzy Negredo/Gray/Carroll i innymi za 6.5 i niżej. Spokojnie poczekam który z nich jest tym must have. A teraz zobaczę co Vardy zrobi z obroną Hull gdzie jest tylko jeden zdrowy środkowy obrońca i drużyna która na starcie Premier League wydaje się być cały czas w Championship.

Co będzie póżniej? Po GW1? Jak zapunktuje Ibra czu Payet a do tego Baines czy Alli to będę leżał i kwiczał przed GW2 i pewnie dalej do GW3. Dla mnie najważniejsze jest to żeby iśc swoją drogą. Nawet na miejsce 3 mln. Bo inaczej mogłem oddać swoje hasło do fantasyfix i czekać jak mi maszyna ułoży skład i tak co kolejkę. Nie o to w tym chodzi.

W sobotę wsiadam w samochód i o 1330 melduję się w Jabeerwocky w naszej blogowej koszulce będę czekał na kilka osób. Fajnie będzie zacząć sezon właśnie w taki sposób.

Udanego sezonu.

  • Październik

    Kiedy wymyśliłem sobie cykl podsumowań miesiąca w moim wykonaniu, nie przemyślałem tego do…
  • Wrzesień

    133k niżej w OR w stosunku do sierpnia, właśnie tak zakończyłem wrzesień. 3,198,227 moja k…
  • Chase punkty. Odsłona trzecia.

    Jak co roku w reprezentacyjnej przerwie. …
Load More In DESER

Sprawdź

McDonald’s FIFA World Cup Fantasy – wnioski po 1 rundzie

W pierwszej rundzie pozostały jeszcze dwa spotkania, w tym wielce wyczekiwane starcie Kolu…