Gruwwa dzisiejszym tekstem ogarnął szóstą kolejkę, ja jeszcze wracam do GW6 bo mi zalega w wątpiach, irytuje nerwowym tikiem i przypomina o sobie, za każdym razem kiedy mijam na chodniku modnego kolesia z samurajskim koczkiem.

Na początek Liverpool: w grze mamy Mane’a, Firmino, Lallane i Coutinho. The Reds w trakcie 6 kolejek strzelili aż 16 goli. Dwa więcej zdobył zespół Guardioli. Teraz bądź tu mądry i traf z pomocnikiem Kloppa:

  • Coutinho: GW6 – 6 strzałów (2 z boxa, 2 celne, 1 gol), 3 kontakty z piłką w polu karnym, 4 stworzone szanse

coutinho

  • Firmino: GW6 – 4 strzały (3 z boxa, 1 celny), 8 kontaktów w polu karnym, 5 stworzonych szans. Ta samotna wyspa to nasze 2 punkty.

schowek01

  • Lallana: GW6 – 3 strzały (1 z boxa, 1 celny, 1 gol), 5 kontaktów z piłką w polu karnym, 2 stworzone szanse = 2 asysty
  • Mane: GW6 – 6 strzałów (4 z boxa, 2 celne, 1 gol), 13 kontaktów z piłką w polu karnym, 3 stworzone szanse

Na koniec dodajmy, że z Hull piłkarze Kloppa oddali na bramkę przeciwnika aż 32 strzały. I stracili bramkę przy 2 strzałach Hull City. Sugerując się wyłącznie statystyką najgroźniejszym zawodnikiem the Reds był Mane a Lallana wykorzystał niemal w 100% każdą sytuację na gola lub asystę. Posiadaczom Firmino pozostaje być cierpliwym i liczyć na regularną grę Sturridge’a – Brazylijczyk na lewej flance radzi sobie lepiej niż na fałszywej dziewiątce.

Southampton gromi na wyjeździe 0 : 3 WHU. Austin za 6.2 w 3 slocie rozbudza wyobraźnię a do gry powracają Tadic i boczni obrońcy Puela. Tak wyglądają heat mapy Bertiego i Cedrica:

_91376364_saintsfullbacks

Bertrand kosztuje 5.5, miał 28 kontaktów z piłką na połowie przeciwnika i wykonał 3 kluczowe podania; Cedric wart jest 5.o. Miał aż 42 kontakty z piłką na połowie przeciwnika i wykonał 2 kluczowe podania. Pied leczy kontuzję stąd zakładam pewne miejsce w XI Puela. Zanim kupicie Austina warto zauważyć, że wczoraj oddał tylko 1 strzał (co dało bramkę) i stworzył tylko 1 szansę co przełożyło się na asystę. Tadic strzelał 3 razy (3 z boxa, 1 gol); miał 6 kontaktów z piłką w polu karnym i stworzył 3 szanse. Redmond to aż 4 strzały (4 boxa, 2 celne) i 2 stworzone szanse. Przy kalendarzu: lei – BUR – mci – CHE – hul – LIV – EVE – cp wypada na pewno rozważyć mecze Świętych u siebie.

Teraz Crystal Palace: przegrywając z Sunderlandem 2 :0 zakończyli spotkanie wynikiem 2 : 3. Grzechy dwóch ostatnich kolejek odkupił Benteke: 8 strzałów (7 z boxa, 2 celne, tylko 1 zablokowany, 1 gol); 15 kontaktów z piłką w polu karnym. 3 razy na bramkę Pickforda strzelał Townsend (2 x z boxa, 0 celnych); 0 stworzonych szans. Słabo. 4 niecelne strzały oddał Cabaye. Z drugiej strony barykady ostro ładował stary człowiek Defoe: 8 strzałów w tym 3 celne i 2 gole. 1 niecelny strzał oddał PvA – miał za to 8 crossów i 1 kluczowe podanie. Obrońcy Moyesa nie zanotowali w tym sezonie jeszcze CS.

Doskonałe spotkanie rozegrali Kanonierzy. Koscielny, Mustafi i Bellerin – to w tej chwili żelaźni kandydaci do slotów nr 1 lub nr 2 w obronie FPL.  Sanchez perfekcyjnie odgrywa rolę środkowego napastnika – franca, weź nie wracaj.

alexis

Formę trzyma wart 7.5 Walcott. W weekend 2 strzały (2 z boxa, 2 celne, 1 gol); 9 kontaktów z piłką w polu karnym i 0 stworzonych szans. Ozil stworzył ich 3 i tylko raz strzelał na bramkę Chelsea. Raz, ale celnie i skutecznie. Chelsea pod rządami Conte wygrało 3 razy, zajmuje obecnie 8 miejsce w tabeli, strzeliło 10 bramek, zdobyło 10 punktów. W tym samym okresie ale równo rok temu Mourinho miał na koncie 2 zwycięstwa, 9 strzelonych bramek, 7 punktów i 15 lokatę w EPL. Courtois wpuścił od GW1 aż 9 bramek i tylko 1 zafundował posiadaczom CS. Wczorajszą porażkę Conte zwalił na barki zawodników sugerując brak mobilizacji i niewłaściwe podejście. „Dobrą drużynę mam wyłącznie na papierze” powiedział. O ile się nie mylę, takie teksty to zapowiedź upadku i przyczynek do syfu w szatni. 4 żółtą kartkę zarobił Costa – tylko 1 dzieli go od zawieszenia. W drugiej połowie spotkania nie miał żadnego kontaktu z piłką w polu karnym – to w zasadzie nie jego wina tylko doskonała gra środkowych Wengera oraz impotencja skrzydeł Conte. Tutaj plan jest teoretycznie prosty: wyjazd w GW7 na stadion Hull City i wylot z XI. Przynajmniej u mnie,

Młoty przegrywają szóste z ostatnich siedmiu ligowych spotkań. Bilic od razu nie poleci, ale obrońców WHU wypada jak najszybciej ewakuować. Natomiast Antonio dopasował się wczoraj do reszty zespołu: tylko 2 strzały, 0 celnych i tylko 9 kontaktów z piłką w polu karnym. Niewiele lepiej spisał się Payet: 3 strzały (o celnych), tylko 2 stworzone szanse.

Teraz paluchem chciałem wskazać na obronę Bournemouth: 2 CS w spotkaniach u siebie, Smith 4.7; Daniels 4.9; Cook 4.9. Kalendarz: wat – Hul – TOT – mid – SUN – sto – ars – LIV. To materiał na 2-3 czyste konta oraz potencjalne punkty z przodu: GW1-6 Cooka to 2 strzały na bramkę z boxa; Smitha to już 4 w tym 1 z boxa i 2 celne; oraz 3 stworzone szanse; Danielsa to tylko 2 strzały ale 6 stworzonych szans.

Na koniec mała potyczka pomiędzy HMS a Janssenem. Z posiadaniem 2.3% wart 7.5 HMS kończy spotkanie z 2 bramkami. Łącznie strzelał 4  razy (3 z boxa, 2 celnie); miał aż 14 kontaktów z piłką w polu karnym i stworzył 2 szanse. 3 ostatnie mecze Sona to 4 bramki, 1 asysta i aktualnie raczej pewne miejsce w składzie.  Janssen oddał tylko 2 strzały; oba niecelne.

hms

I jeszcze Manchester United:

  • Rashford: GW6 – 3 strzały (3 z boxa, 1 celny, 1 gol); tylko 5 kontaktów z piłką w polu karnym
  • Mata: GW6 – 2 strzały (2 z boxa, 1 celnych, 1 gol), 1 stworzona szansa, 1 asysta. Jest nisza.

mata

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ NA BLOGA