Clipboard02

Przed otwarciem FPL pozwoliłem sobie napisać, że ułożenie drużyny z Aguero i Ibrahimovicem nie powinno sprawiać problemów. Czas na pierwsze przymiarki, takie na lajcie, które każdy chętny może przerobić z milion razy.

Clipboard03

Zaletą drużyny z parą: Kun i Zlatan jest maksymalne wykorzystanie korzystnego kalendarza obu Manchesterów oraz elastyczność w wyborze opaski. Proszę zauważyć, że użycie 24.5 milionów na obu bossów pozwala na zagranie w obronie trójką premium obrońców i wstawienie do linii pomocy dwóch pomocników z najwyższej półki.

Skład z Ibrą i Aguero nie ogranicza; pozwala bawić się dalej:

Clipboard04

W takiej drużynie wykorzystujemy potencjał i kalendarz Chelsea. Na obronie Courtois a w pomocy Hazard. Wpakowanie 24.5 mln w atak i dodatkowych 10 w pomoc pozwala jeszcze na 4 średniej klasy pomocników i skorzystanie z dobrodziejstw ich kalendarza. Trójka Bolasie – Downing – Philips może się w razie potrzeby rotować. Postawienie na 5 pomocnika za 4.5 daje dodatkowe 1.0 na 4 slot w pomocy i szukanie pomocnika za 7.0. Dodatkowe 0.5 można odnaleźć wśród bramkarzy. W odwodzie zamiast Haza mamy Eriksena, Fabregasa, Firmino i kilka innych uznanych nazwisk.

To szkice; drużyny ułożone przy okazji popijania Punk Ipy. Jestem pewien, że jak je dopieścić to da się ułożyć całkiem dobry skład.

Co zyskujemy nie grając Zlatanem? Łatwo wymienić go na np. Lukaku lub innego napastnika z przedziału 8-10 a różnicę wpakować w pomoc. Biorąc pod uwagę, że Ibrahimovic nie rozegrał jeszcze ani jednego sparringu z nowymi kolegami a Pogba rzekomo przenosi się na Old Trafford z wszelkimi decyzjami warto poczekać. W razie niepowodzenia po GW1 zdecydowanie łatwiej będzie go sprzedać niż na siłę i kosztem hitów pakować do składu.